Robotyzacja procesów produkcyjnych,

Twoją szansą na rozwój

 

Wdrożenia - Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze

Firma MEDEN-INMED od lat oferuje lekarzom, terapeutom i pacjentom wysokiej klasy aparaturę medyczną oraz profesjonalny serwis. Wzrastająca konkurencja na rynku usług medycznych wynikająca z presji odbiorców na produkty najwyższej jakości, konieczność zwiększenia wydajności sprawiły, iż firma MEDEN-INMED zwróciła się do PIAP z prośbą o przedstawienie oferty na zrobotyzowane stanowisko spawalnicze. W toku rozmów z inżynierami pracującymi w firmie MEDEN-INMED Koszalin opracowano projekt kompletnego stanowiska z robotem firmy KUKA i zestawem dwóch kompletnych oprzyrządowań spawalniczych.

 

Na stanowisku pracuje robot przemysłowy firmy KUKA KR 16L6 ARC, który spawa ramy stołu do masażu na trzyosiowym pozycjonerze firmy ZAP Ostrów Wielkopolski. Robot jest sprzężony ze spawarką firmy Fronius, dzięki której w procesie spawania wykorzystana jest  metoda spawania opracowana przez austriackiego giganta – metoda CMT (Cold Meta Transfer). Dzięki tej metodzie robot jest w stanie spawać z dużymi prędkościami stal i aluminium od 0,6 mm grubości.

 

Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze w MEDEN-INMED Koszalin jest kolejnym przykładem wdrożenia aplikacji, w której robot o wysokiej powtarzalności pozycjonowania spawa skomplikowane podzespoły, odpowiedzialnych elementów, co wymaga wysokiej jakości, powtarzalności i wytrzymałości spoin. Jest to kolejny dowód na duże możliwości w zakresie integracji stanowisk zrobotyzowanych, jakich podejmują się inżynierowie robotyki pracujący w PIAP.

 

Zapisz się do newslettera

© 2012 PIAP - wszytkie prawa zastrzeżone