Robotyzacja procesów produkcyjnych,

Twoją szansą na rozwój

 

Wdrożenia - Zrobotyzowane stanowisko paletyzacji rolek foliowych

Bliska współpraca z przedsiębiorstwami owocuje wieloma wdrożeniami innowacyjnych technologii do praktyki przemysłowej.

Jedną z takiej współpracy jest firma Marflex – M.J. Maillis Poland Sp z o.o. z siedzibą w Karczewie produkująca i dostarczająca na rynek europejski wysokiej jakości folię stretch typu cast. Technologia wylewania zapewnia doskonałe właściwości mechaniczne folii, której wielowarstwowa struktura pozwala na uzyskanie odpowiednich parametrów takich jak: przyczepność, kolor, odporność na promieniowanie UV. Dzięki takiej budowie możliwe jest także zabezpieczenie zewnętrznych powierzchni owiniętych palet przed sklejaniem w czasie transportu i przeładunku.

 Na zlecenie producenta i dystrybutora rozwiązań stosowanych do pakowania produktów PIAP wykonał zrobotyzowany system paletyzacji.

Zrobotyzowany system paletyzacji składa się z robota marki Comau o udźwigu 165 kilogramów, chwytaka rozprężnego, systemu tzw. „kołysek” do magazynowania i transportu rolek z folią oraz transporterów pasowych. Wykonana aplikacja była pracą łączoną – klient zapewnił kilka transporterów własnej produkcji oraz owijarkę. Całe stanowisko zostało otoczone szczelną obudową zabezpieczającą człowieka przed urazami mechanicznymi zapewniając właściwą ochronę obsługi (system bezpieczeństwa).

Opracowane urządzenie będzie współpracować z nowo zakupioną maszyną do nawijania i cięcia folii. Zastosowanie zrobotyzowanego systemu do paletyzacji autorstwa PIAP pozwoli klientowi podwoić, a nawet potroić zdolności pro­dukcyjne na nowej maszynie.

 

 

Zapisz się do newslettera

© 2012 PIAP - wszytkie prawa zastrzeżone