Robotyzacja procesów produkcyjnych,

Twoją szansą na rozwój

 

Wdrożenia - Zrobotyzowane stanowisko do transportu, pozycjonowania i pakowania listew do paletyzacji LL

Firma Intemo S.A. oferująca przetwórstwo tworzyw sztucznych metodą wtrysku, wprowadza w życie szereg innowacyjnych projektów, które modernizują zakład i proces produkcji. PIAP zaprojektował, wykonał i zainstalował zrobotyzowane stanowisko obsługujące dwie wtryskarki z formami do produkcji listew do paletyzacji.

Stanowisko składa się z następujących powiązanych ze sobą zespołów:

  • dwóch transporterów pasowych – odbierających z wtryskarek elementy oraz pozycjonujących zarówno pojedyncze listwy jak i stosy ułożonych listew,

  • robota KUKA – operującego pojedynczymi listwami oraz układającego stosy na palecie,

  • transportera łańcuchowego – przemieszczającego kompletną paletę na kolejne pozycje,

  • owijarki – automatycznie owijającej palety.

Stanowisko współpracuje z manipulatorami dwóch niezależnych wtryskarek. Manipulatory wtryskarek podają na pozycje odkładania listwy pojedyncze i układają na tych pozycjach stosy kilkudziesięciu listew. Po przejeździe na pozycję odbioru robot za pomocą chwytaka – wybraną jego sekcją – pozycjonuje listwy w buforze i przekłada na transporter łańcuchowy. Zbudowane przez manipulatory wtryskarek stosy listew, ułożone poziomo przez robota tworzą kolejne warstwy na palecie. Tak przygotowane warstwy, na palecie, przemieszczane są przez transporter łańcuchowy na pozycję owijania. Po owinięciu przez automatyczną owijarkę, już zabezpieczona paleta przemieszcza się na miejsce odbioru przez obsługę aplikacji.

Stanowisko obsługuje jedną lub dwie równocześnie pracujące wtryskarki.

Zapisz się do newslettera

© 2012 PIAP - wszytkie prawa zastrzeżone