Robotyzacja procesów produkcyjnych,

Twoją szansą na rozwój

 

Wdrożenia - Zrobotyzowane stanowisko wizyjnej kontroli jakości

 

Zrobotyzowany system wizyjny, to przykład jak zastosowanie robota może diametralnie zmienić tradycyjne rozwiązanie znanych problemów. Zakład produkcyjny EATON w zamówił w PIAP wykonanie stanowiska kontrolno pomiarowego na linii montażowej skrzyń biegów. Różnorodność produkcji i zmienność asortymentu, stanowiła największe wyzwanie, podnoszące koszt przedsięwzięcia. Rozwiązanie zaproponowane przez PIAP, nie dość że mieściło się w akceptowalnych granicach, to zapewniało większą elastyczność niż tradycyjne rozwiązania.

 

Praca została zrealizowana z wykorzystaniem robota IRB1600, firmy ABB i objemowała końcową kontrolę jakości skrzyń biegów do samochodów ciężarowych. Robot wyposażony w kamerę z oświetlaczem i systemem pomiarowym ustawia kamerę w zaprogramowanych pozycjach, gdzie odbywa się kontrola. Mierzone są niektóre wymiary skrzyni (np. średnice wałów), jak i badana jest kompletność montażu (obecność nakrętek, podkładek itp.).

Wyniki kontroli każdej skrzyni są wyświetlane na ekranie dla operatora i są archiwizowane z numerem seryjnym skrzyni w pamięci sieci zakładowej.

 

Zapisz się do newslettera

© 2012 PIAP - wszytkie prawa zastrzeżone