Robotyzacja procesów produkcyjnych,

Twoją szansą na rozwój

 

O Nas - „Innowacyjne rozwiązania automatyzacji odpowiadające trendom rynkowym"

Spotkanie z robotyką

 

W ramach cyklu „Spotkanie z robotyką” została zorganizowana 14 listopada 2018 r. konferencja pt: „Innowacyjne  rozwiązania automatyzacji odpowiadające trendom rynkowym”, która odbyła się w siedzibie Regionalnego Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych ABB, dzięki współpracy PIAP i firmy ABB – producenta robotów przemysłowych. Partnerami wspomagającymi były firmy: Schunk, Schmalz, Info-Protect, PIAP-ScienTech.

Konferencja skupiona była na zagadnieniach związanych z inwestycjami w nowoczesne rozwiązania automatyki i robotyki. Goście dowiedzieli się między innymi, jak przygotować firmę do robotyzacji, a także jak pozyskać dofinansowanie ze środków publicznych. Na podstawie konkretnych przykładów z wdrożeń pokazane zostaną korzyści płynące z rozwiązań wykorzystujących roboty przemysłowe. Prelekcje zawierały również przykłady zrealizowanych przez PIAP i ABB wdrożeń zrobotyzowanych stanowisk w zakładach produkcyjnych. Na konferencji odbył się również panel dyskusyjny pt: Fabryka przyszłości – najważniejsze trendy Przemysłu 4.0,  w którym uczestniczyli: Łukasz Wojtczak –PIAP, Robert Pacwa –ABB, Piotr Szynkarczyk – Dyrektor PIAP, Andrzej Soldaty- Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii,  Tomasz Bira - BIRA, Tomasz Olender- TCL.

Druga część „Spotkania z Robotyką” odbyła się na showroom, gdzie zespół konstruktorów i programistów prezentował urządzenia wspierające procesy produkcji.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele firm produkcyjnych, w których występują różne procesy paletyzacji i depaletyzacji, spawania i zgrzewania, przenoszenia i transportu międzyoperacyjnego oraz ukosowania blach, łącznie blisko 50 osób.

 

Zapisz się do newslettera

© 2012 PIAP - wszytkie prawa zastrzeżone